preloader
Home » وبلاگ » ۵ روش ساده برای اینکه به اندام‌تان عشق بورزید
استایل

۵ روش ساده برای اینکه به اندام‌تان عشق بورزید

در ۶ می امسال (۱۶ اردیبهشت)، ترازوهای خود را کنار بگذارید و برای روز جهانی بدون رژیم، با خود واقعی‌تان که در آینه می‌بینید، رو به رو شوید. این روز که در سراسر جهان جشن گرفته می‌شود، روزی است که شما باید از بدن خود با هر فرمی که دارد، تمام انحناها، سلولیت‌ها و همه‌ی نقص‌های طبیعی که دارد، قدردانی کنید. بزرگ یا کوچک، قد بلند یا قد کوتاه، باید رژیم‌های غذایی خود را برای یک روز تعطیل کنند تا بتوانند بدن منحصربه‌فرد خود را جشن بگیرند و از آن قدردانی کنند.

بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که رژیم‌های غذایی نادرست می‌توانند تاثیر منفی بر روی سلامتی افراد داشته باشند؛ بنابراین بسیار مهم است که بدن خود را قبول کنید و یک رژیم غذایی سالم و سبک زندگی درستی را در پیش بگیرید تا بتوانید در عین حفظ سلامتی، به اهداف خود برسید. اگر جز دسته افراد پلاس سایز یا خیلی لاغر باشید، حتما اعتماد به نفس بسیار پایینی در مورد اندام خود دارید و مطمئنا قبول کردن این حرف‌ها برایتان سخت خواهد بود. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه شوید تا یاد بگیرید چگونه بدنتان را دوست داشته باشید و استایل‌های جذابی متناسب با فرم بدن خود داشته باشید.

روز جهانی بدون رژیم

روز جهانی بدون رژیم

«روز جهانی بدون رژیم» برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ توسط شخصی به نام «Mary Evans» آغاز شد. هدف از این روز، این بود که به مردان و زنان در سراسر جهان کمک کنند تا بتوانند بدن خود را دوست داشته باشند و از آن قدردانی کنند. مری که خودش دچار مشکلاتی مانند بی‌اشتهایی شده بود، شرکت «Diet Breakers» را راه اندازی کرد. سپس توانست اولین روز بین‌المللی بدون رژیم را ثبت کند و توجهات زیادی را به سازمان خود جلب کند. در حال حاضر، این روز به کمک برای مقابله با مسائل سخت در مورد رژیم غذایی و آگاهی از بدن پرداخته می‌شود. با انجام دادن مواردی که در ادامه گفته می‌شود، شما هم می‌توانید در روز جهانی بدون رژیم شرکت داشته باشید.

 • به پایان دادن تبعیض وزنی، چربی‌هراسی و اندازه‌گرایی کمک کنید.
 • ناکارآمد بودن رژیم‌های غذایی تجاری را درک کنید و در مورد صنعت رژیم غذایی تحقیق کنید.
 • از اختلالات غذایی مختلف آگاه شوید و دیگران را از این موضوعات باخبر کنید.
 • سعی کنید یک سبک زندگی و رژیم غذایی سالم برای خود پیدا کنید.
 • متنوع بودن فرم‌های بدن را قبول کنید.
 • این روز را بدون رژیم غذایی و وسواس درباره‌ی ظاهر و وزن خود بگذرانید. هر چیزی که دوست دارید را بخورید و به کالری آن فکر نکنید.
 • یک فهرست درباره‌ی مواردی که در مورد بدن خود دوست دارید درست کنید.
 • ترازوهای خود را کنار بگذارید و خودتان را با یک عدد قضاوت نکنید؛ در عوض ویژگی‌های ذاتی‌تان را جشن بگیرید.
 • ماجراجو باشید و غذایی که دوست داشتید اما تا به حال امتحان نکردید را امتحان کنید.

 چگونه اندام خود را قبول کنید و آن را دوست داشته باشید؟

چگونه خودتان را دوست داشته باشید

 

شاید شما هم سلبریتی یا اینفلوئنسری را بشناسید که شما را به دوست داشتن بدنتان با تمام نقص‌ها و مشکلاتش تشویق کند. نارضایتی از بدن می‌تواند اعتماد به نفس شما را به شدت پایین بیاورد. مطالعات نشان می‌دهند که این موضوع می‌تواند با خطر اختلالات خوردن و حتی افسردگی نیز همراه باشد. در ادامه چند روش به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید راحت‌تر خود واقعی‌تان را قبول کنید و سعی کنید احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

۱. افکار غیر مفید را به چالش بکشید

آیا تا به حال به این فکر افتاده‌اید که «من از ران‌هایم متنفرم.» یا «وای بازوهای من خیلی چاق هستند؟» به گفته‌ی دکتر ریچل گلدمن، روانشناس بالینی در نیویورک، ما می‌توانیم هر چیزی را به چالش بکشیم و آن را عوض کنیم؛ اما در این مورد، جایگزین کردن جملاتی مانند «من ران‌هایم را دوست دارم» نمی‌تواند کمک‌کننده باشد و راه حل شما نیست؛ زیرا قبول کردن این حرف‌ها می‌تواند برای خودتان هم سخت باشد. دکتر گلدمن توضیح می‌دهد که لازم نیست همیشه افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کنید؛ بلکه کافی است به چیزهایی فکر کنید که خنثی‌تر و واقع‌بینانه‌تر باشند.

۲. روی توانایی‌های بدنتان تمرکز کنید

همان‌طور که روی جایگزین کردن افکار منفی و غیر مفید خود کار می‌کنید، تمرکزتان را از ظاهر بدن خود به قدردانی از عملکرد آن و کارهایی که برای شما انجام می‌دهد تغییر دهید. با در نظر گرفتن این روند، به جای گفتن جمله‌ی «من از ران‌هایم متنفرم»، بگویید «پاهای من هرروز به من اجازه می‌دهند تا راه بروم.» یا اگر از بازوهای خود انتقاد می‌کنید، به خودتان یادآور شوید که بازوها و دستانتان به شما اجازه می‌دهند تا کارهای زیادی را در روز انجام دهید.

۳. لباس‌هایی بپوشید که مناسب بدن شما هستند و در آن احساس خوبی دارید

آیا شما هم آن شلوار جین‌هایی که به طور خیلی ناراحتی تنگ هستند را می‌شناسید؟ یا آن سویشرت‌های گشاد که وقتی پوشش بیشتری می‌خواهید می‌پوشید؟ شاید بهتر باشد هر دوی این موارد را کنار بگذارید. پوشیدن لباس‌های خیلی گشاد باعث می‌شود تا احساس بی‌حوصلگی کنید و همین‌طور احساس کنید که بزرگ‌تر و چاق‌تر هستید. همچنین وقتی لباسی که خیلی تنگ است می‌پوشید، زمان و انرژی زیادی را صرف این می‌کنید که چه‌قدر در آن احساس ناراحتی می‌کنید؛ علاوه بر آن این موضوع باعث می‌شود تا توجهات بیشتری را به سایز بدن خود جلب کنید. لباسی را انتخاب کنید که در آن راحت باشید و به شما بهترین احساس را در مورد خودتان بدهد.

۴. افراد مختلف را در شبکه‌های مجازی دنبال کنید

اگر همه‌ی تصاویر و افرادی که در دنیای مجازی می‌بینید، باعث می‌شود تا احساس بدی در مورد خودتان پیدا کنید، زمان آن رسیده است تا دکمه‌های آنفالو یا میوت را پیدا کنید! شما بر اساس افرادی که دنبال می‌کنید، کنترل می‌شوید؛ بنابراین هر محتوایی که باعث می‌شود نسبت به خود احساس خوبی نداشته باشید را دنبال نکنید. در عوض افرادی را دنبال کنید طیف‌های مختلف از فرم بدن‌های واقعی را نشان می‌دهند یا شما را به دوست داشتن خود تشویق کنند و همچنین باعث شوند تا انرژی و حال بهتری داشته باشید.

۵. عادت صحبت کردن در مورد بدن را از خود دور کنید

فرم بدن یک نفر، موضوع مناسبی برای گفت‌وگو نیست. فرقی نمی‌کند که آن شخص سلبریتی باشد یا یکی از آشناهایتان باشد که دچار کمبود یا اضافه وزن شده باشد. شما هرگز نمی‌توانید از ظاهر کسی متوجه شوید که با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند؛ شاید آن فرد به دلیل استرس بیش از حد، فشار عصبی یا حتی یک بیماری دچار کمبود یا اضافه وزن شده باشد. بنابراین صحبت کردن درباره‌ی اندام افراد می‌تواند برای خودتان و دیگران مضر باشد.

چگونه استایل بهتری داشته باشیم؟ (مخصوص افراد لاغر)

استایل افراد لاغر

 • رنگ‌های روشن بپوشید؛ در حالی که مشکی یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها برای همه است، اما همان‌طور که می‌دانید رنگ مشکی شما را لاغرتر از چیزی که هستید نشان می‌دهد. بنابراین بهتر است رنگ‌های تیره را کنار بگذارید و رنگ‌های پر جنب و جوش و برجسته‌تر را جایگزین آن‌ها کنید.
 • پارچه‌ی مناسب را انتخاب کنید؛ برای انتخاب پارچه بهتر است مدل‌هایی را انتخاب کنید که طرح‌دار باشند و بافت ضخیم‌تری داشته باشند. این پارچه‌ها انحنا و حالت بیشتری به اندام شما می‌دهند.
 • از پوشیدن لباس‌هایی که راه راه عمودی دارند خودداری کنید؛ راه راه‌های عمودی باعث کشیده‌تر و لاغرتر دیده شدن اندام شما می‌شوند که احتمالا انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود. راه راه‌های افقی معمولا اندام را پرتر و پهن‌تر نشان می‌دهند که می‌تواند جایگزین خوبی برای شما باشد.
 • لباس‌های طرح‌دار بپوشید؛ برای اینکه بتوانید توهمی از منحنی‌ها روی بدنتان ایجاد کنید، می‌توانید لباس‌های طرح‌دار انتخاب کنید. همچنین لباس‌هایی که یقه‌هایی با مدل شلوغ و جزئیات پیچیده دارند، بسیار مناسب شما خواهند بود.
 • استایل با سبک لایه لایه را امتحان کنید؛ این روش می‌تواند برای شما سرگرم‌کننده هم باشد. با لایه لایه لباس پوشیدن علاوه بر جذاب‌تر کردن استایل‌تان، می‌توانید توهمی از منحنی‌ها روی بدنتان ایجاد کنید تا فرم بدن شما پرتر دیده شود.
 • اکسسوری‌های مناسب استفاده کنید؛ اکسسوری‌ها همیشه نقش بسیار مهمی در استایل شما دارند که می‌توانند جزئیات ریزی به شما بدهند. برای مثال، استفاده از شال گردن می‌تواند کمک کند که گردن شما کوتاه‌تر و سینه‌های شما پرتر دیده شود. یا اگر یک بلوز با مدل گشاد می‌پوشید، به همراه یک کمربند می‌توانید حالت کمر خود را نمایان کنید.

چگونه استایل بهتری داشته باشیم؟ (مخصوص پلاس سایزها)

استایل افراد پلاس سایز

معمولا افرادی که پلاس سایز هستند، احساس ناامنی و نارضایتی بیشتری در مورد بدن و اندام خود دارند. ما به شما نمی‌گوییم که چه چیزی را بپوشید و چه لباس‌هایی را نپوشید؛ بلکه برخی نکات هستند که به شما کمک می‌کنند تا احساس بهتری درباره‌ی خود داشته باشید و در لباسی که به تن دارید، احساس راحتی بیشتری کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا این نکات را بررسی کنیم.

۱. بدن خود را بپذیرید

نکته اینجاست که هر بدنی متفاوت است و زیبایی منحصربه‌فرد خود را دارد. پذیرفتن این موضوع، اعتماد به نفس شما را بیشتر کرده و باعث بهتر شدن استایل شخصی شما خواهد شد.

۲. تعادل بین لباس خیلی تنگ و گشاد را رعایت کنید

بین یک لباس مناسب و لباسی که بدنتان به زور در آن جا شده باشد، تفاوت زیادی وجود دارد. لباس شما باید طوری باشد که در آن راحت باشید و خطوط لباس زیرتان از روی آن مشخص نباشد.

۳. روی یک لباس زیر خوب سرمایه‌گذاری کنید

یک لباس زیر خوب برای هر خانمی مخصوصا پلاس سایز، بسیار مهم است. لباس زیر شما هم باید دقیقا اندازه‌ی بدنتان باشد و هم پشتیبانی لازم را به شما بدهد. هرچه کیفیت لباس زیر شما بالاتر باشد، تناسب بهتر و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت؛ بنابراین از خرید یک لباس زیر مناسب نترسید (همچنین به یاد داشته باشید تا زیر لباس‌های شفاف یا روشن خود یک سوتین رنگ بدن بپوشید تا از ظاهر شدن آن جلوگیری کنید).

۴. فقط به دنبال کاور کردن نباشید

پوشیدن تی‌شرت‌ها و شلوارهای گشاد برای خانم‌هایی که به استایل خود اطمینان ندارند، بهترین گزینه است. پوشیدن لباس‌های راحت و بی‌دردسر مانند لگ، مشکلی ندارند؛ اما با انتخاب همچین لباسی شما نمی‌توانید به درستی احساس شیک بودن داشته باشید و شخصیت خود را به طور خلاقانه‌ای بیان کنید. سعی کنید استایل‌های متفاوتی را امتحان کنید تا در نهایت متوجه شوید که در کدام احساس راحتی بیشتری دارید و کدام یک برای شما مناسب‌تر است. برای مثال، اگر ران‌های پری دارید، شلوارهای بگی یا دمپا گشاد، به شما کمک می‌کنند تا فرم پاهایتان را متعادل کنید.

۵. پارچه‌ی مناسب انتخاب کنید

یک تاپ از جنس پلی‌استر که به شما می‌چسبد، باعث ایجاد شوک‌های ساکن می‌شود. این پارچه‌ها به اندازه‌ی پارچه‌هایی که از جنس پنبه و الاستین هستند، مناسب نخواهند بود. این دو ماده بسیار کشسان بوده و لباسی که از مخلوط این دو ماده تشکیل شده باشد، بسیار مناسب خواهد بود. سعی کنید در خرید لباس به جنس پارچه‌ی آن دقت کنید و اگر آنلاین خرید می‌کنید، حتما بخش توضیحات را مطالعه کنید تا خرید بهتری داشته باشید.

۶. اندازه‌هایتان را بدانید

در برخی اوقات، خرید آنلاین می‌تواند بسیار استرس‌زا باشد؛ مخصوصا اگر مطمئن نباشید که کدام سایز لباس مناسب شماست. به همین دلیل همیشه اندازه‌هایتان را بگیرید و داشته باشید تا در مواقع نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

همچنین قدرت خیاطی را دست کم نگیرید. مشکل اکثر لباس‌های پلاس سایز آماده این است که می‌توانند بی‌شکل باشند یا وقتی که آن را می‌پوشید، کاملا روی بدنتان فیت نباشد. شما با دوخت یک لباس مخصوص اندام خودتان می‌توانید هر مدل لباسی که دوست دارید را بپوشید و مطمئن باشید که لباستان به بهترین نحو روی بدن شما ایستاده است.

۷. یک کفش مناسب انتخاب کنید

هیچ استایلی بدون یک کفش مناسب کامل نمی‌شود. انواع بسیار زیادی از کفش‌ها وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید؛ اما کفشی مانند Pump کلاسیک در یک رنگ خنثی، می‌تواند پاهای شما را کشیده‌تر و بلندتر نشان دهد. بهتر است کفش‌هایی که با بند دور مچ پا بسته می‌شوند را انتخاب نکنید؛ زیرا پاهایتان را کوتاه‌تر نشان خواهند داد.

۸. قدرت اکسسوری‌ها را دست کم نگیرید

اکسسوری‌ها تکمیل‌کننده‌ی استایل هستند و هروقت احساس کردید که استایل شما چیزی کم دارد، می‌توانید با استفاده از یک اکسسوری مناسب، آن را تکمیل کنید. برای مثال به همراه داشتن یک کیف با اندازه‌ی مناسب، تاثیر بسیار زیادی بر روی استایل شما خواهد گذاشت.

۹. از رنگ‌ها به نفع خود استفاده کنید

رنگ‌هایی که می‌پوشید، بیان‌گر احساسات و روحیه‌ی شما هستند. چرخه‌ی رنگ را به یاد آورید. با ترکیب کردن رنگ‌های مکمل و حتی ایجاد خلاقیت در آن‌ها می‌توانید استایل بسیار جذابی برای خود ایجاد کنید.

حرف آخر

فرقی نمی‌کند رنگ پوست شما چه رنگی است یا فرم بدن شما از کدام نوع است. برای داشتن زندگی بهتر و حال بهتر، ضروری است که خود واقعی‌تان را بپذیرید و دوست داشته باشید. در این صورت می‌توانید پیشرفت کنید و با پیش گرفتن یک روتین سالم و مناسب، به اهداف خود برسید.

منابع: Today, Insyze

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید

از صفحه اینستاگرام ما دیدن فرمایید

 

گلچین ترفندها و محصولات، پوشاک ساتین در اینستاگرام

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

دلیل بازگشت وجه

فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من